Tack för alla som kom på motorträffen 2024!

Vi vill rikta ett stort tack till alla som kom till årets motorträff i Mölndal, Hällesåker den 31 augusti. Vilken uppslutning! Detta är andra året i rad som träffen hålls och ihop med oss från SD Mölndal och SD Motor.

Motorfrågorna är centrala för oss som parti. Motorkulturen är värd att bevara och livsstilen som motorist möjliggör för många människor att få ihop livspusslet och bo där de vill på sina villkor. För oss som parti så har vi till och med en egen förening, SD Motor som är dedikerade till att driva på motorfrågorna. Vi rekommenderar starkt att kolla in deras hemsida: https://sdmotor.se/ för mer information och engagera dig!

För bilder kolla in vårt Facebook inlägg: https://www.facebook.com/sdmolndal/posts/pfbid02RaHQFKWPuyP9mExKVdc5N14B4aZoJ51paxXtg761tsYLoMnaxCyRY9pxBzKtuCwql